PL - EN - DE

Nasze Źródło Wody

» O WODZIE » Nasze Źródło Wody

Pośród wzgórz i lasów Przemęckiego Parku Krajobrazowego kryją się perły natury – krystalicznie czyste wody podziemne pozostawione przez lodowce i deszcze w minionych epokach. Wody te eksploatujemy za pomocą 6 studni o głębokości około 55 m i z niezależnych ujęć rozlewamy naturalne wody mineralne i wody źródlane.

Obszar zasilania ujęć wód podziemnych stanowią tereny leśne należące do sieci Natura 2000. Nim wody opadowe dotrą do warstwy wodonośnej są dodatkowo filtrowane przez kompleks skał słabo przepuszczalnych. W rezultacie wody te są tak naturalnie czyste, że nie wymagają jakiegokolwiek uzdatniania, nawet w zakresie typowych dla innych wód podziemnych zanieczyszczeń - żelaza i manganu.

Dodatkowo ciągle troszczymy się o zachowanie wybitnych walorów wód. Ustanowiliśmy i stale monitorujemy strefę ochronną ujęcia, dzięki czemu wyeliminowaliśmy możliwość powstawania tu obiektów uciążliwych dla środowiska.

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X